środa, 24 listopada 2021

Dowód

Jedynym i całkowicie niezaprzeczalnym dowodem na coś lub przeciwko czemuś  jest w chwili obecnej dokumentacja rozumiana jako: paragon/dowód zakupu; skasowany bilet; zdjęcie sytuacji i/lub jej nagranie; odciski dłoni/stopy; zgubione włosy; naskórek; ślady krwi; itp. Nie zmieniło się nic po latach dowodów przeciwko poszlakowej matni! Biorąc pod uwagę nikłą przydatność rzeczowości zeznań świadków koloryzujących w opowiadaniach, uzyskujemy alternatywną wersję zdarzeń. Tym samym od zarania prawda zostaje kłamstwem a kłamstwa prawdą nie do powtórzenia. Do głupio radosnej „jedynej prawdy" urasta przeświadczenie o społecznej poprawności, co widoczne jest w pozorach bezradności; błysku wiodącego oka i przekąsie pochodzącym z „trudu życia”. 
Pełny wór (plemiennej życzliwości), nieświadomości zbiorowej szybko zyskuje status mitycznego rogu obfitości wiedzy wszelkiej. Niepełnosprawne usprawnienia braku moralności (sic!), budują i podpierają uszkodzoną osobowość na tyle, iż zostaje ona najlepszym wzorem sprawności. 

Każdy człowiek jest winnym i został lub zostanie skazanym Tę zasadę najlepiej znają osoby niewypłacalne finansowo. W nich dominuje ogólna bojaźń powstała w wyniku  stałego przeświadczenia społecznego o normatywnej funkcji prawa z alkoholicznego powiedzonka iście wskazującego/skazującego: "Winien, nie winien, oddać powinien.”.
Wyrokiem dla człowieka są sądy większości, która po kolejnej wypitej flaszce grup mniejszych już wie lepiej od innych. Innymi są wszyscy pracownicy prowadzący ludność do zakładów penitencjarnych tj. każdy człowiek mniej, lepszy (mundurowy) człowiek więcej i stały element (administracja państwowa) najwięcej.

Gdyby uogólnić ludzkie postępowanie, każdy zabezpieczony ślad bytu lub efekt działania jednostki po czasie, jest ewidentnym dowodem przeciwko niej. W innym przypadku (bez znalezionego i zabezpieczonego śladu), pozostajemy w rzeczywistości dowodów ontologicznych, co w skrócie oznacza plotkę; wiarę w byt; duszę; legendę; mit, czyli jest najlepszym dowodem przeciwko: człowiekowi; sztucznej inteligencji; moralności; rzeczywistym dowodom; filozofii poszukiwań; prawu i nauce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz